Fotoroleta zaciemniająca z wzorem plaży, palm i piasku
Dekoracje wewnętrzne

LATO NADCHODZI! JAKIE ROLETY WYBRAĆ?

LATO CORAZ BLIŻEJ! W raz z piękną pogodą i wakacjami zbliża się ostre słońce oraz wysokie temperatury. Jak się przed nim chronić w pięknym stylu?


Generalnie do wyboru mamy kilka opcji. Rolety możemy podzielić na zewnętrzne oraz wewnętrzne. Zewnętrzne rolety doskonale sprawdzają się przed ostrym słońcem, aczkolwiek mają jedną poważną wadę: całkowicie blokują promienie słoneczne pogrążając zasłonięte pomieszczenie w ciemnościach. Dodatkowo wygląd takich rolet pozostawia wiele do życzenia. Zdecydowaną zaletą tych rolet jest skutecznie obniżanie temperatury ze względu na umiejscowienie ich na zewnątrz i zatrzymując nasłonecznienie.

Jeśli chodzi o rolety wewnętrzne mamy jednak większe możliwości. Możemy wybrać rodzaj materiału oraz typ sterowania roletą. Prawdziwym hitem z jakim się spotkałem była fotoroleta oferowana przez firmę Decordruk. Połączenie praktyczności z wybranym przez nas designem. Wszystko załatwiane jest przez stronę sklepu internetowego. Jedyne co trzeba zrobić to wrzucić swoją grafikę i odpowiednio wkadrować. Efekty praktyczne możemy zobaczyć w zdjęciach poniżej.

Fotoroleta zaciemniająca z wzorem plaży, palm i piasku
Fotoroleta zaciemniająca z unikalnym wzorem grafiki.

Powiem jasno, nie warto inwestować w najtańsze rolety (czy to na sklepach internetowych, czy w zwykłych). Warto natomiast spędzić trochę czasu i doczytać jakich faktycznie rolet potrzebujemy i co oferuje producent. Na co zwracać uwagę podczas zakupu rolet.

  • Rodzaj tkaniny – Powinien to być najważniejszy czynnik podczas wyboru naszego zakupu. Tkanina powinna wykazywać skłonności do zaciemniania promieni słonecznych. Czasami jesteśmy w stanie spotkać rolety zaciemniające lub przepuszczające. Rolety zaciemniające pomogą utrzymać małe nasycenie światła w pomieszczeniu zaś przepuszczające dadzą go więcej. Kwestia gustu.
  • Rodzaj sterowania – Sterowanie w rolecie jest jej ważnym elementem. Najtańsze konstrukcje potrafią się zepsuć dosłownie parę miesięcy po zakupie, a my pozostaniemy po raz kolejny w naświetlonym pokoju. Zwracajmy także uwagę na sterowanie lewo, bądź prawo-stronne. Odpowiednio dobrane ułatwi nam użytkowanie.
  •  Prowadnice – Rzadko dodawane w tanich konstrukcjach, aczkolwiek skuteczne w pomocy dla mechanizmu sterującego. Dodatkowo utrzymuje roletę stabilną w miejscu (mocne wiatry nie są problemem przy otwartych oknach)

Mam nadzieję, że trochę przybliżyłem wam temat odnośnie rolet. Zapraszam do dyskusji!

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s